معرفی کتاب

کتاب کسب و کار اجتماعی

با خواندن کتاب کسب و کار اجتماعی اگر حتی ایده یا راهکاری برای معضلات اجتماعی ندارید،بسیار مشتاق خواهید شد تا از ظرفیت های موجود خودتان برای حل معضلات جامعه استفاده کنید.


کتاب کسب و کار اجتماعی(Bulding social bisiness) نوشته محمد یونس بنده جایزه نوبل صلح سال ۲۰۰۶ و بنیانگذار “گرامین بانک”که به بانک تهیدستان معروف است،می‌باشد.
در اين كتاب طي هفت فصل محمد يونس به ببرسي تعريف كارآفريني اجتماعي و انواع آن با ذكر تجربيات موفق خود در اين زمينه می‌پردازد.

مرتبط با:کارآفرینی اجتماعی به زبان ساده

یونس با صراحت طی این هفت فصل کتاب خاطرنشان می کند که اگر سود و ارزش اقتصادی تنها نیروی محرک جامعه مدرن باشد،هیچ موسسه خیریه یا بنیاد غیرانتفاعی وجود نخواهد داشت و بسیاری از معضلات اجتماعی برطرف نخواهد شد.

یونس شیوه جدیدی از کسب و کار را به نام “کسب و کار اجتماعی”مطرح می‌کند که علاوه بر کسب سود،معضلات اجتماعی را نیز مرتفع خواهد کرد. یک كسب و كار اجتماعی یک نهاد غیر انتفاعی نیست. همچنین محصول یا خدمات را به صورت رایگان به شخص نیازمند نمی دهد.
“الگوی کسب وکار اجتماعی” به نيازهای فقیرترین مردم جهان با رویکرد کارآفرینانه میپردازد
یونس معتقد است: “هر انسانی در این دنیا نه تنها می‌تواند نيازهاي خود را برطرف كند، بلکه می تواند به بهزیستی مردم سرتاسر جهان نیز کمک کند.

با خواندن کتاب “کسب و کار اجتماعی اگر حتی ایده یا راهکاری برای معضلات اجتماعی ندارید،بسیار مشتاق خواهید شد تا از ظرفیت های موجود خودتان برای حل معضلات جامعه استفاده کنید.

مشخصات کلی کتاب
  • موضوع:کارآفرینی اجتماعی
  • نویسنده:محمد یونس
  • ناشر:رسا
  • مترجمین:حسین عنبرستانی،سید وحید رضوی
  • سال چاپ،۱۳۹۷

برای خرید این کتاب اینجا کلیک کنید.

مرتبط با:بررسی کتاب”کسب و کار اجتماعی”

مرتبط با:محمد یونس کیست؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا