کرونامقالات

در بحران کرونا چگونه کسب و کار‌ها از جامعه خود حمایت می‌کنند؟

مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها و حل بحران کرونا

در جهان پیش‌رو و وضعیت غیرقابل پیش‌ بینی اقتصادی به دلیل بحران کرونا ،استراتژی‌های نوآوری اجتماعی و مسئولیت پذیری شرکت‌های بزرگ می‌تواند تأثیر مثبتی بر جامعه وهمچنین خط مشی‌های اصلی کسب و کار واقتصاد جهانی بگذارد.


وقتی COVID-19 در سراسر جهان شیوع پیدا کرد ، به همه بخش های یک جامعه نظیر اقتصاد و فرهنگ آسیب فراوانی وارد کرد.در حوزه اقتصاد بخش خصوصی آسیب پذیر‌تر از دیگر سطوح اقتصاد است. اقتصادهای خصوصی در سرتاسر جهان تحت تأثیر ماهیت غیرقابل پیش بینی این بیماری همه گیر قرارگرفته است.

شرکت‌های بزرگی از جمله استارباکس و مایکروسافت با اقداماتی نظیر تلاش برای بهزیستی روانی جامعه تا اطمینان از امنیت اقتصادی کارمندان نقش به سزایی را در هنگام بحران کرونا برای جامعه ایفا می‌کنند.
رهبران شرکت‌های دیگر ، از جمله آمازون و گوگل ،نیز در حال یافتن راه هایی برای حمایت از مشاغل کوچک محلی هستند.

تاریخ نشان داده است که همیشه شرکت ها در زمان بحران‌های اجتماعی یک قدم عقب‌تر می‌رفتند و از جامعه فاصله می‌گرفتند.
با این حال ، همچنان که امروزه نقش تجارت در جامعه در حال تحول است،شرکت ها نیز نسبت به نقش اجتماعی خود آگاهانه تر عمل می‌کنند. این موضوع بسیار دلگرم کننده است که حتی درهنگام چالش‌های سخت ،شرکت‌های بزرگ با استفاده از نوآوری اجتماعی به حمایت از جامعه خود می‌پردازند.

نوآوری اجتماعی سازمانی روش های زیادی را شامل می شود که از طریق آن شرکت‌ها می توانند تأثیر مثبتی بر جامعه داشته باشند. از طریق برنامه های مسئولیت اجتماعی شرکت ها ، شرکت هاا ز بسیاری از منابع خود به سود جامعه استفاده می کنند.

بحران کرونا و حمایت از جامعه

در طول بحران کرونا ، رهبران تجارت از سه طریق مهم جامعه را حمایت می کنند:
بهزیستی روانی جامعه
تأمین امنیت مالی
حمایت از مشاغل کوچک

بهزیستی روانی جامعه

بسیاری از شرکت ها توصیه می کنند کارمندانی که می توانند از خانه کار کنند این کار را انجام دهند.. این “فاصله اجتماعی” برای کاهش شیوع کرونا از اهمیت حیاتی برخوردار است اما بر بهزیستی روانی افراد جامعه تأثیر منفی می گذارد.به همین دلیل ، شرکت های پیشرو از سلامت روانی و جسمی کارمندان خود حمایت می کنند. به طور مثال استارباکس به تازگی اعلام کرده است که مزایای سلامت روانی را در نطر دارد که۲۰ جلسه روان درمانی برای همه کارمندان را شامل شود.

تأمین امنیت مالی

با همه‌گیر شدن بیماری کرونا بسیاری از شرکت ها کارخانه‌ها و فروشگاه‌های خود را تعطیل کرده‌اند.اما بعضی شرکت ها نظیر مایکروسافت متعهد شده اند كه به طور منظم حقوق كارگران خود را پرداخت كند ، حتی وقتی فروش کالا و خدمات آن‌ها كاهش یافته است. ، والمارت و اپل نیز در حال به روزرسانی فرآیند مرخصی‌های خود هستند تا پشتیبانی بیشتری كارگران خود ارائه دهند.

حمایت از مشاغل کوچک

به گفته وال استریت ژورنال ، بهره‌وری مشاغل کوچک در نتیجه بیماری کرونا کاهش یافته است. شرکت های بزرگ در این زمان دشوار در حال حمایت از کسب و کار‌های کوچک و نوپا هستند. بر فرض مثال آمازون یک صندوق امداد ۵ میلیون دلاری برای حمایت ازمشاغل کوچک آسیب دیده از بحران کرونا در مجاورت دفتر مرکزی خود تاسیس کرده است ، در عین حال که گوگل یک میلیون دلار به کسب و کارهای کوچک کالیفرنیا که تحت تأثیر این بیماری همه گیر باشند کمک خواهد کرد.

درنهایت اگرچه پیامدهای Covid-19 هنوز مشخص نشده است ، اما به طور حتم هفته ها و ماه‌‌‌‌‌ها زندگی ما را مختل می کند. شرکت های بزرگ می توانند در طول این بحران با اجرای استراتژی ها و ابتکاراتی که به نفع جامعه است نظیر پشتیبانی از کارکنان ، مشتریان و کل جامعه به برون رفت از این بحران کمک شایانی کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا