اخبارکرونا

ایتالیا کرونا را با چه فناوری مهار خواهد کرد؟

برنامه های تلفن های هوشمند و سایر فن آوری های دیجیتال در کشورهای آسیایی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است تا به کنترل شیوع ویروس کرونا کمک کند.حال ایتالیا نیز می‌خواهد از چنین فناوری هایی بهره بگیرد. مقامات ایتالیایی در تلاشند تا یک برنامه هوشمند را ارائه دهند که به ارائه بهتر خدمات بهداشتی از طریق شناسایی افرادی که احتمال دارد مبتلا به ویروس کرونا باشند کمک می‌کند. دولت ایتالیا به دنبال راه های بلندمدت برای جلوگیری از گسترش این ویروس و تعلیق قرنطینه این کشور است.

مرتبط با:شهر هوشمند راهکار مهار کرونا

برنامه های تلفن های هوشمند و سایر فناوری های دیجیتالی در کشورهای آسیایی مانند سنگاپور و کره جنوبی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است تا به مهار ویروس کرونا کمک کند اما در اروپا به دلیل حساسیتی که در مورد احتمال سوءاستفاده از داده ها و نقض حریم خصوصی وجود دارد،این امر تاکنون محقق نشده است.

ایتالیا و کنترل کرونا

پائولا پیسانو وزیر نوآوری ایتالیا اذعان کرد که راه اندازی این برنامه کمک شایانی به کنترل بیماری می‌کند اما موضوع اصلی حفظ حریم خصوصی و کنترل داده هاست. موضوعی که باید قبل از شروع به کار حل شود.
استفاده از این فناوری و کلان داده ها این می تواند به کاهش ویروس کرونا کمک بسیاری کند و تأثیر بیماری را کاهش دهد.تاکنون بیش از ۱۸۰۰۰ هزار نفر در اثر ویروس کرونا در ایتالیا جان خود را از دست داده‌اند .

دولت هایی که با ویرانی های اقتصادی ناشی از موج مرگبار دوم این بیماری همه گیر هستند روی فناوری چنین برنامه‌هایی کار می کنند و سعی دارند زیرساخت های شهر هوشمند را در کشور خود توسعه دهند.

ایتالیا در همبن راستا در ۲۴ مارس مناقصه ای سریع برای یک اپلیکیشن نظارت و پشتیبانی از راه دور برگزار کرد و صدها پیشنهاد دریافت کرد که هم اکنون توسط یک کارگروه ویژه در دست ارزیابی است تا هرچه سریع‌تر این فناوری به کمک کاهش شیوع این ویروس بیاید.

پیسانو گفت: این برنامه تنها بخشی از سیستم نظارت و پشتیبانی گسترده خواهد بود. این کار باید محدود به اهداف واضح و مشخص مرتبط با این بیماری باشد و حریم خصوصی افراد را تضمین کند و همچنین الزامات فنی را برآورده سازد.

این برنامه هنگام نزدیکی بادیگر از کاربران گوشی های هوشمند این ارتباط را در حافظه خود تا مدت زمان معین ذخیره می‌کند ، و اگر آزمایش کرونای شخصی مثبت اعلام شود ، مقامات می توانند افراد مرتبط با او را ردیابی کرده و به آنها هشدار دهند.

کارشناسان ۱۸ کشور اروپایی ، از جمله آلمان ، فرانسه و سوئیس ، در حال کار بر روی یک بستر فناوری هستند که از برنامه ردیابی مخاطب مبتنی بر بلوتوث پشتیبانی کند و قوانین سختگیرانه اروپا در حوزه حفظ حریم شخصی افراد را نیز رعایت می‌کند.

منبع:نیوزتراست

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا